JAVNI POZIV NEVLADINIM ORGANIZACIJAMA ZA PREDLAGANJE JEDNOG ČLANA/ICE, PREDSTAVNIKA/CE NEVLADINIH ORGANIZACIJA U KOMISIJU ZA RASPODJELU SREDSTAVA NEVLADINIM ORGANIZACIJAMA U 2022. GODINI U OKVIRU RELOAD 2 PROJEKTA
Opštine Pljevlja, Kolašin i Mojkovac u partnerstvu sa Programom Ujedinjenih Nacija za razvoj raspisuju:
JAVNI POZIV NEVLADINIM ORGANIZACIJAMA
ZA PREDLAGANJE JEDNOG ČLANA/ICE, PREDSTAVNIKA/CE NEVLADINIH ORGANIZACIJA U KOMISIJU ZA RASPODJELU SREDSTAVA NEVLADINIM ORGANIZACIJAMA U 2022. GODINI U OKVIRU RELOAD 2 PROJEKTA
Komisiju za raspodjelu sredstava nevladinim organizacijama u 2022. godini u okviru ReLOaD 2 projekta (u daljem tekstu: Komisija) čini 6 članova/ica, i to: tri člana/ice – predstavnika/ce opština Klastera, dva člana/ice – predstavnika/ce UNDP i jedan član/ica – predstavnik/ca nevladinih organizacija koje djeluju u sljedećim oblastima: zaštita životne sredine, unapređenje uključenosti ranjivih grupa, unapređenje ambijenta za zapošljavanje i preduzetništvo i razvoj ruralnog područja.
Za člana radnog tijela nevladina organizacija može da predloži samo jednog predstavnika/cu.
U slučaju da nevladine organizacije ne predlože svog predstavnika/cu za člana/icu Komisije, umjesto tog člana/ice Komisije određuje se lokalni službenik/ca jedne od gore navedenih lokalnih samouprava.
Nevladina organizacija može da predloži svog/ju predstavnika/cu u Komisiju ako:
- je upisana u registar nevladinih organizacija prije objavljivanja javnog poziva;
- u statutu ima utvrđene djelatnosti i ciljeve u oblastima koje su definisane kao prioritetne;
- se ne nalazi u Registru kaznene evidencije;
- je u prethodne tri godine, u vezi sa gore navedenim oblastima sprovela istraživanje, izradila dokument, organizovala skup ili realizovala projekat usmjeren na unapređenje stanja u određenoj oblasti;
- je predala poreskom organu prijavu za 2020. godinu (fotokopija bilansa stanja i uspjeha);
- više od polovine članova organa upravljanja nevladine organizacije nijesu članovi/ce organa političkih partija, javni funkcioneri/ke, rukovodeća lica ili državni službenici/e, odnosno namještenici”e.
Predstavnik/ca nevladine organizacije u radnom tijelu može biti lice koje:
- ima prebivalište u Crnoj Gori;
- ima iskustvo u oblastima koje su propisane ovim javnim pozivom;
- nije član/ica organa političke partije, javni funkcioner/ka, državni službenik/ca, odnosno namještenik/ca.
Nevladina organizacija koja ispunjava uslove dostavlja jednoj od opština- članica Klastera predlog predstavnika/ce u Komisiju potpisan od strane lica ovlašćenog za zastupanje i potvrđen pečatom nevladine organizacije, sa potrebnom dokumentacijom.
Predlog se podnosi na obrascu koji sadrži: naziv opštine kojoj se dostavlja; naziv „OBRAZAC ZA PREDLAGANJE PREDSTAVNIKA NEVLADINE ORGANIZACIJE U KOMISIJU“; ime i prezime predstavnika/ce nevladine organizacije; naziv nevladine organizacije koja predlaže predstavnika; podatke o dokumentaciji koja se dostavlja uz predlog, kao i mjesto za potpis lica ovlašćenog za zastupanje nevladine organizacije (Obrazac 2).
Uz predlog nevladina organizacija dostavlja:
- dokaz da je upisana u registar nevladinih organizacija (fotokopija akta);
- fotokopiju statuta nevladine organizacije;
- dokaz da je u prethodne tri godine, u vezi sa utvrđenim strateškim oblastima, sprovela istraživanje, izradila dokument, organizovala skup ili realizovala projekat usmjeren na unapređenje stanja u određenoj oblasti, potpisan od strane lica ovlašćenog za zastupanje i potvrđen pečatom nevladine organizacije;
- dokaz da je nevladina organizacija predala poreskom organu prijavu za 2020. godinu (fotokopija bilansa stanja i uspjeha);
- izjavu lica ovlašćenog za zastupanje nevladine organizacije o tome da više od polovine članova organa upravljanja nevladine organizacije nijesu članovi organa političkih partija, javni funkcioneri, rukovodeća lica ili državni službenici, odnosno namještenici;
- fotokopiju lične karte ili druge javne isprave na osnovu koje se utvrđuje identitet predstavnika/ce nevladine organizacije u Komisiji;
- biografiju predstavnika/ce nevladine organizacije u Komisiji;
- dokaz o iskustvu predstavnika/ce nevladine organizacije u oblastima koje su utvrđene kao strateške (stručni rad, sertifikat, CV ili drugi dokument);
- izjavu predstavnika/ce nevladine organizacije u Komisiji da nije član/ica organa političke partije, javni funkcioner/ka, rukovodeće lice ili državni službenik/ca, odnosno namještenik/ca;
- izjavu predstavnika/ce nevladine organizacije da prihvata da ga/je ta nevladina organizacija predloži kao svog predstavnika/cu u Komisiju.
Opštine Pljevlja, Mojkovac i Kolašin će, u roku od sedam dana od isteka roka za predlaganje, na svojim internet stranicama objaviti listu predstavnika/ca nevladinih organizacija, sa nazivima nevladinih organizacija koje su ih predložile, a koje su ispunile sve tražene uslove.
Uz listu će opštine objaviti spisak nevladinih organizacija koje nijesu dostavile uredne i potpune predloge, odnosno koje ne ispunjavaju kriterijume ili su predložile predstavnika/cu koji/a ne ispunjava kriterijume.
Komisija za izbor članova Komisije izabraće za člana predstavnika/cu nevladine organizacije koji/a ispunjava uslove i za koga/ju je dostavljeno najviše predloga nevladinih organizacija koje su ispunile uslove.
Nevladina organizacija koja predlaže predstavnik/cu nevladinih organizacija u Komisiji, kao i sve nevladine organizacije koje su podržale taj prijedlog, neće biti finansirane iz ReLOaD sredstava.
Dokumentacija po javnom pozivu dostavlja se jednoj od tri opština Klastera: Pljevlja, Mojkovac ili Kolašin putem pošte ili lično na adrese:
Opština Pljevlja Opština Mojkovac Opština Kolašin
Kralja Petra I br. 48 Trg Ljubomira Bakoča br. 4 Buda Tomovića br.1
84 210 Pljevlja 84 205 Mojkovac 81 210 Kolašin
Rok za predlaganje predstavnika/ca nevladinih organizacija u Komisiju je deset dana od dana objavljivanja ovog javnog poziva.
OBRAZAC za predlaganje jednog člana/ice, predstavnika/ce nevladinih organizacija u komisiju za raspodjelu sredstava nevladinim organizacijama u 2022. godini u okviru RELOAD 2 projekta možete preuzeti OVDJE.
Regionalni program lokalne demokratije na Zapadnom Balkanu 2 (ReLOaD2) zvanično je počeo sa realizacijom 1. januara 2021. godine, kao nastavak prethodne faze ReLOaD programa koja je uspješno završena u decembru 2020. godine. Program se sprovodi u šest zemalja i teritorija Zapadnog Balkana – Albaniji, Sjevernoj Makedoniji, Bosni i Hercegovini, Crnoj Gori, Kosovu[1] i Srbiji, do kraja 2024. godine. ReLOaD2 finansira Evropska unija iz sredstava Multi-Country Civil Society Facility, uz kofinansiranje UNDP-a i lokalnih samouprava koje će biti obuhvaćene programom.