@@::3-0@@ @@::4-0@@ @@::4-1@@ @@::4-2@@ @@::4-3@@ @@::4-4@@ @@::4-5@@ @@::4-6@@ @@::3-1@@ @@::3-2@@ @@::3-3@@ @@::4-7@@ @@::4-8@@

Одржана манифестација „У игри и знању без граница“

На Тргу 13. јул јуче је успјешно реализована манифестација „У игри и знању без граница“, у организацији Секретаријата за спорт и младе и Цивилног центра Црне Горе.

Ова активност окупила је пет школских екипа са подручја општине: ОШ „Салко Аљковић“, ОШ „Ристан Павловић“, ОШ „Бошко Буха“, ОШ „Радоје Тошић“ и ОШ „Михаило Жугић“.

Циљ манифестације био је промоција здравих стилова живота кроз игру, знање и развој различитих вјештина, као и подизање свијести о значају превенције болести зависности и усмјеравања младих ка здравим и квалитетним животним изборима.

Учесници су показали висок ниво знања, тимског духа, сналажљивости и спортског такмичарског духа, потврђујући значај оваквих активности у развоју младих генерација.

Прво мјесто освојила је ОШ „Бошко Буха“, са укупно освојених 67 поена.

Посебан успјех представља чињеница да је у оквиру такмичења на нивоу сјеверне регије Црне Горе учествовала 21 школа, а да је ОШ „Бошко Буха“ освојила прво мјесто и обезбиједила пласман на државно такмичење, које ће бити одржано 17. маја у Подгорици.

Општина поздравља реализацију оваквих активности које подстичу здраве навике, међусобну сарадњу, фер-плеј и активно укључивање младих у друштвене токове. Наставак подршке програмима усмјереним ка младима остаје један од приоритета, с циљем стварања подстицајног окружења за њихов правилан развој и афирмацију.

Желимо пуно успјеха представницима наше општине на предстојећем државном такмичењу.