Подршка особљу и менаџменту Дома за старе у Пљевљима
Вриједно особље и менаџмент ЈУ „Дом за старе“ Пљевља, водећи раћуна о здрављу својих корисника, од почетка епидемије изазване корона вирусом спроводе најстрожије активности на спрјечавању уношења вируса у просторије у којим борави 48 лица старије животне доби.
Представници Општине Пљевља на челу са предсједником Игором Голубовићем, предсједником Скупштине Драгишом Сокићем и свим руководиоцима органа и служби локалне управе упућују пуну подршку и захвалност за 34 запослена који су у карантину више од мјесец дана, а који непосредно брину о здрављу, исхрани и хигијени корисника Дома за старе у Пљевљима.
Политика Владе Црне Горе усмјерена на подстицање активног старања према старијим лицима, пренешена је и у нашу локалну заједницу, која посвећеним односом и својим програмским активностима доприноси на подстицању развоја услуга социјалне заштите које су неопходне старима, а у складу са њиховим потребама.
Подсјетимо се: Дом за старе у Пљевљима почео је са радом 11. априла 2018. године, а за изградњу објекта обезбјеђено је од стране донатора, Владе Црне Горе и пљеваљске локалне управе близу 3 милиона еура. Ова установа представља најмодернији и најсавременији објекат ове намјене у региону. Површина објекта је 2400 м2, са смјештајним капацитетом од 68 лежаја.
Кабинет предсједника Општине Пљевља
